* Když máme kočky *

Jak na kočičí WC

17. května 2008 v 12:52 | Admin
Kočičí WC
· Druhy WC - není mnoho druhů kočičích WC , ale pár jich je : klasická kálecí miska , kálecí miska s okrajem , kočičí WC s krytem + pohyblivá dvířka , kočičí WC s krytem bez dvířek , kočičí WC s krytem a se speciálním filtrem . Je nutné vyzkoušet , které WC tvoje kočička akceptuje
· Čištění WC - kočičí WC vždy pečlivě čisti . Je několik možností : 1) vždy po potřebě vyhoď pouze " kočičí hovínko " a stelivo vyměň asi po 4 dnech . 2) každé 2 dny vyměň celé stelivo .
· Soukromí - kočky mají rádi na WC soukromí jako lidé , tak na ně zbytečně nezírejte . Proto si pořiďte kryté WC . Ovšem kočka se klidně vykálí před Vašimi zraky.
· Co dát do WC ? - do kočičích WC se vkládá stelivo do kterého kočka dělá svoji potřebu , steliva musí být dostatečná vrstva min. asi 9 cm , kočky vždy po úkonu svoji hromádku zahrabou . Steliv je opět několik druhů : hrudkující , přírodní , nehrudkující , s vůní atd. Adélka používá MICI Stelivo ( nehrudkující).
· Umístění WC - kočičí WC umístěte někde na vždy přístupném místě , nejlépe třeba v předsíni . Nikdy WC nenechávejte v místnosti kde spíte Vy nebo kočka .
· Když WC páchne - když už vám WC zapáchá okamžitě vyměňte veškeré stelivo a umyjte důkladně WC . Mohlo by se stát , že Vaše kočička udělá svoji potřebu mimo WC ( kočka nepůjde na zapáchající a špinavé WC ) . Kočka vždy svoji hromádku zahrabe a tak zabraní šíření pachu . Ovšem trošku pachu se vždy při vykonávání kočičí potřeby dostane ven , je to normální jako u lidí .
· Inspekce WC - některá kočka vždy po výměně steliva v WC provede krátkou inspekci kvality výměny.
Rada: někde jsem slyšela, že když přidáte do steliva 1 PYTLÍK soli, že potom to tolik nesmrdí. A je to fakt. Už jsem to vyzkoušela.

Kočičí řeč

16. dubna 2008 v 20:34 | Admin
Naučte se kočičí řeč
Kočky mají vlastní jazyk. Komunikují jak pomocí zvuků, tak i prostřednictvím svého těla. Jestliže porozumíte jejich jazyku a pochopíte, co vám chce váš mazlíček říci, můžete spolu pak komunikovat jako přátelé - bez zbytečných slov.
Je dobré vědět, že:
* předení a vrnění jsou obvykle známkou spokojenosti
* má - li kotě ocas a uši vztyčené, je přátelsky naladěné.
* zdvižený ocas je pozdrav, pohupování ocasem ze strany na stranu znamená, že kočka je stresovaná nebo má strach
* uši nastražené vpřed vyjadřují přátelský zájem
* zívání signalizuje sebejistotu a spokojenost
* tření nosu o pána představuje náklonnost a oddanost
* třením hlavy a těla o různé předměty dává kotě najevo, že se mu předměty líbí, a značkuje si je tak svým pachem
* škrábáním si kotě rovněž značkuje místa, kde už bylo, a také si tím ostří drápky
* mňoukání je výrazem smutku a zoufalství ( v dospělosti může být také "milostným zpěvem")
* vrčení a syčení jsou výstražným nebo varovným znamením
* uši stažené podél hlavy signalizují strach, stejně jako naježené vousy, otevřená tlama nebo vyhrbený či naopak stažený hřbet.

Kastrace kocourů

16. dubna 2008 v 20:33 | Admin
KASTRACE ANEB CO PŘED NÍ A PO NÍ
Ahoj!
Slovo kastrace mi ani nepřipomínejte. Bertíček byl kastrovaný 8.2.2006 na Veterinární klinice v Chrudimi. Teď už je to fajn, ale řeknu Vám, že to kastrování nebyl žádný med. A tady něco pro ty, kteří ještě vykastrovaní nejsou:
CO PŘED VYKASTROVÁNÍM:
- minimálně 12 hodin nejíst, aby kočka vytrávila (90% koček po narkóze zvrací a mohli by se udusit, když by nevytrávili), pro silnější kočičky 24 hodin
- na kastraci mohou jen kočky, které nemají žádné zdravotní problémy nebo nejsou nastydlé např. rýmou (poznáte, když teče kočce z nosu a prská) atd.
- většina veterinářů chce, aby se kočka dostavila do 9. hodiny ráno a vy si ji můžete vyzvednout po 16. hodině odpoledne
- na kastraci si připravte penízky od 250 - 600 Kč, někde i víc ! ! ! !
CO PO VYKASTROVÁNÍ:
- večer po vykastrování musí být kočka ještě zavřená v přenosce. Je po narkóze velmi ospalá a neudrží se na nohou (mohla by např. někde spadnout ze stolu a zranit se)
- nezapomeňte se zeptat veterináře/řky , kdy máte přijít na kontrolu, aby jste něco nezanedbali
- nejméně 2 dny neberte kočku do náruče, místa po břichem jsou pár dní po kastraci velmi citlivá, kocoury jen opatrně zvedejte
A CO Z TOHO VYPLÍVÁ?
Kastrace se nebojte. Neškodíte kočce, jen jí pomůžete prožít lepší život bez trápení, když nemůže za jinou kočkou.
 
 

Reklama